“Droppr werkt als de Uber van het transport” – Sanjay Aerts en Lennert Moens
Droppr is één van de nieuwe Start2Scale-up partners van LogiVille. Dit jong bedrijf stelt er twee platformen voor: Droppr Shipping en Droppr Network. Het eerste ‘matcht’ bedrijven met transporteurs en het tweede transporteurs en onderaannemers onderling. CEO Lennert Moens en COO Sanjay Aerts leggen uit hoe beide werken en hoe Droppr samenwerking kan bevorderen in de transportsector.
Wie zit er achter Droppr?
Sanjay: Lennert en ik hebben elkaar zo’n vier jaren leren kennen bij BD Media/BD Logistics, waar wij beide aan de slag waren. Onze wegen scheidden na een tijdje omdat Lennert voor een paar bedrijven was gaan freelancen, maar we bleven in contact. Regelmatig hadden wij het over de inefficiënties die in de transportsector. Op een zeker moment dachten wij: “Hoe kunnen wij hieraan verhelpen?”. Zo groeide het idee om een systeem te ontwikkelen dat de vulgraad van vrachtwagens zou verbeteren en de transporten zouoptimaliseren. Dat leidde in 2025 tot de oprichting van Droppr.
Wat is het concept van Droppr?
Lennert: Zoals gezegd: er zijn nog steeds te veel inefficiënties in de transportsector. Sanjay en ik kwamen tot de vaststelling dat met meer onderlinge samenwerking van de vervoerders, de vulgraad van de vrachtwagens aanzienlijk kon worden verbeterd. Daarnaast merken we dat transport heel wat documentatie en administratie vereist, zoals vergunningen en verzekeringen. Transporteurs die willen samenwerken hebben het soms moeilijk om de correctheid van die documentatie na te gaan. Dat probleem komt trouwens ook vaak bij sectorfederaties aan bod.
Zo kwamen we op het idee om een oplossing te ontwikkelen die de vulgraad verhoogt en het beheer van de documentatie verbetert. Door deze laatste te centraliseren, beheren en controleren zouden compliancy-problemen met de onderaannemers kunnen vermeden worden.
Hiervoor hebben we twee platformen ontwikkeld: Droppr Shipping, dat een jaar geleden werd gelanceerd, en Droppr Network, dat zopas, op 1 oktober, live ging.
Kun je Droppr Shipping schetsen?
Sanjay: Vanuit onze ervaring in het transport zagen we dat bedrijven bij momenten hoge prijzen moesten betalen om palletten en goederen te verzenden, terwijl tegelijk honderden vrachtwagens met ongebruikte laadruimte rondreden, wat ook geld kost. Uit studie blijkt inderdaad dat in België de gemiddelde vulgraad van de vrachtwagens 48% is. Dat komt onder meer door de vaak lege retourritten.
Door zendingen van bedrijven te ‘matchen’ met transporteurs die nog laadruimte vrij hebben, kan men de kosten en de lege kilometers verminderen. Het is dus een win-win voor de verzender en de transporteur.
Zo’n jaar geleden zijn we effectief gestart. Eerst kleinschalig en in de regio Antwerpen-Mechelen, maar door het succes zijn we snel gegroeid. Vandaag zitten 400 bedrijven en 120 transporteurs op ons platform en bestrijken we heel Europa. De klanten zijn hoofdzakelijk gevestigd in de Benelux, Frankrijk en Italië. De meeste transporteurs die op het platform aangesloten zijn, zijn Belgische internationale vervoerders.
Wat is het verschil met een vrachtbeurs?
Lennert: Die vraag krijgen we geregeld. Vrachtbeurzen zijn meestal gericht op de internationale zendingen en op de grote volumes… en de prijzen zijn vaak ondermaats. Wij richten ons zowel op grote volumes als op deelladingen, wij bepalen zelf de prijs – samen met de sector, opdat die correct zou zijn – en wij maken de match tussen de verzender en de transporteur. Vergelijk het met een Uber, maar dan voor transport.
Is het niet moeilijk om de prijs vast te leggen?
Sanjay: Wij ‘challengen’ onze prijzen elke week en zetten AI in om ze te verifiëren. Dat gebeurt in overleg met onze partners om er zeker van te zijn dat die goed zit. We willen de markt niet kapot maken. Dat is een moeilijke oefening, ik geef het toe, maar we zijn inmiddels een jaar bezig en met die ervaring kunnen we steeds accurater worden.
Vindt men vooral ‘last minute’-opdrachten op het platform?
Sanjay: Neen. Het is een mix, want in ons model kan alles. We kunnen transporteurs detecteren in de buurt van een zending of die al onderweg zijn in dezelfde richting. Droppr controleert hierbij automatisch de beschikbare laadruimte voor die goederen of palletten. Dat maakt een snelle match mogelijk.
Maar het kan evenzeer gaan over geplande ophalingen en/of leveringen waarbij een datum wordt afgesproken en er verschillende opties naar voren worden geschoven. Het kan ook gebeuren dat een transporteur zegt dat hij vandaag in de buurt is maar pas morgen zal leveren.
Dat is het interessante aan het Droppr Shipping-platform: wij kunnen de noden van de verlader en van de transporteur op elkaar afstemmen.
Op LogiVille wordt vooral Droppr Network in de kijker gezet. Wat is dat platform?
Sanjay: Dat is onze tweede module, dat op 1 oktober is live gegaan na uitvoerige testen met transporteurs die op Droppr Shipping zitten en met een aantal grotere spelers zoals Van Moer, PostNL en GLS. Ook hebben we zes maand geleden in LogiVille een kennissessie georganiseerd met deze keyspelers om Droppr Network beter te ontwikkelen.
Het principe is dat wij het beheer van documenten over onderaannemers centraliseren, maar ook het vinden van betrouwbare onderaannemers vergemakkelijken wanneer dat nodig is.
Wij screenen de documentatie, bijvoorbeeld op de validiteit van de vergunningen. Klopt die transportvergunning? Is die niet vervallen? Met AI bekijken we ook visueel of er met de documenten is gesjoemeld. En dan geven we een compliancy-score. Door de documentatie te centraliseren en te beheren willen we een netwerk creëren van onderaannemers die betrouwbaar en compliant zijn. Dat kunnen Belgische bedrijven zijn, maar evenzeer transporteurs in andere lidstaten of niet EU-vervoerders.
Lennert: Wij verzamelen met andere woorden alle documenten – vergunningen, verzekeringen enzovoort – en digitaliseren deze. Deze informatie wordt in het platform opgeladen. We lezen die in en controleren met AI of alle data correct en in orde zijn. Wij halen dus informatie eruit die mogelijks met Photoshop, ChatGPT en zo meer is ‘aangepast’. Dat is een zeer complex proces, maar door de AI-modellen te trainen halen wij de afwijkingen er steeds beter uit.
Wie zijn de klanten van Droppr Network?
Lennert: Het zijn voornamelijk transporteurs die meer inzicht en controle willen hebben in hun pool van onderaannemers. Zij willen geen personeel inzetten om al die controles zelf te doen, want dat is zeer tijdrovend zonder een technologische oplossing. Wij beheren en controleren de data en documentatie voor hen op een slimmere manier. Het gaat niet noodzakelijk om malafide onderaannemers eruit te halen – die zijn er helaas ook – maar ook om assistentie te verlenen bij het beheer van al die documenten. Wij kunnen bijvoorbeeld een onderaannemer erop wijzen dat een bepaalde vergunning binnenkort vervalt.
Welke zijn de raakvlakken tussen beide platformen?
Sanjay: Droppr Shipping verbetert de vulgraad van de vrachtwagens en Droppr Network optimaliseert de samenwerking tussen transporteurs door ervoor te zorgen dat een hoofdaannemer onderaannemers vindt met het juiste transportmaterieel en de correcte vergunningen. In beide gevallen is Droppr dus een matchmaker: tussen een verlader en een vervoerder enerzijds en tussen transporteurs onderling anderzijds. Het verschil is dat wij bij Droppr Network ook een ‘gate keeper’ zijn, doordat wij met AI controleren of alle documentatie in orde is en eventuele fraudeurs en sjoemelaars eruit halen.
Hoe groot is Droppr vandaag?
Lennert: Vandaag zijn we met zeven mensen actief in Temse, maar tegen het einde van het jaar zullen we met z’n negen zijn. Er zijn vier programmeurs, waaronder de CTO, één marketeer die Droppr meer visibiliteit moet geven en dan Sanjay en ikzelf. Als CEO zorg ik voor meer operationele en overkoepelende taken en Sanjay voor het commerciële luik. Binnenkort komen er overigens twee mensen met een commercieel profiel bij.
Waarom is Droppr partner geworden van LogiVille?
Sanjay: Tijdens onze contacten met TLV en Febetra is ons erop gewezen dat LogiVille een uitstekend communicatiekanaal zou zijn omdat in de Start2Scale-up Avenue bedrijven als het onze zich kunnen voorstellen en profileren. Toen was het nog wat te vroeg omdat Droppr Shipping nog in ontwikkeling was. Maar van zodra we marktklaar waren, hebben we contact opgenomen met Dirk Lambrechts van VIL, die ons op zijn beurt introduceerde bij LogiVille.
Op onze stand stellen we Droppr visueel voor, maar we hebben we ook een demo waarop transporteurs op basis van geanonimiseerde data kunnen ontdekken wat wij voor hen kunnen betekenen. Zij kunnen in LogiVille dus Droppr Network effectief testen.



